II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będziemy sprawować o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, aby w ten sposób dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz łaskę sakramentu pokuty.

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi Caritas, z tej racji wszystkim należącym do naszego, Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne życzenia, aby za społeczną, bezinteresowną i ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała Wam liczne łaski u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia z tej racji przed kościołem trwa zbiórka do puszek na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Jutro w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia.

W przyszłą sobotę i niedzielę – 13 i 14 kwietnia, będzie miało miejsce nawiedzenie naszej Parafii Relikwii i Obrazu św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uroczystościom będzie przewodniczył krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ks. Krzysztof Zimończyk Scj. Program uroczystości na plakatach.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00. Nie będzie adoracji w sobotę.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w naszym kościele w miesiącu kwietniu rodziny z rejonów: Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I i cz. II.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiarny na pokrycie kosztów energii elektrycznej zużytej w kościele i domu parafialnym.

• we wtorek o godz. 19.00 i w czwartek o 19.00 próby chóru;
  • w piątek o godz. 18.30 KSM Junior, o 19.00 KSM,
  • w sobotę o godz. 9.30 LSO, o godz. 11.00 DSM.

Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Gawlika w Marcinkowicach ogłasza realizację wyjątkowego projektu pt. “Akord Wspólnoty” dedykowanego dorosłym mieszkańcom parafii Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach. W ramach projektu oferowana będzie bezpłatna nauka grupowa gry na instrumentach dętych przygotowująca kandydatów do gry w Parafialnej Orkiestrze Dętej Marcinkowice. Oferta stanowi wyjątkową okazję, aby odkryć uśpiony w sobie muzyczny talent i dołączyć do wyjątkowej społeczności miłośników muzyki w naszej parafii. Osoby zainteresowane zapraszamy serdecznie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 12:00 w domu parafialnym. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o projekcie, poznać przyszłych instruktorów i inne osoby zainteresowane udziałem.

Ogłoszenie społeczne:

Dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Przyjazne Przedszkole” w Klęczanach pod patronatem ORBE Sp. z o.o. ogłasza zapisy do powyższej placówki  w roku szkolnym 2024/2025 dla dzieci, które po raz pierwszy od września 2024 r. rozpoczną pierwszy etap edukacji przedszkolnej w w/w przedszkolu oraz mają z dniem  1 września 2024 r. ukończone 2,5 roku życia w dniach: 02.04.2024 r. – 30.04.2024 r. Karta zapisu dziecka do pobrania dostępna bezpośrednio w Punkcie Przedszkolnym oraz na facebooku: www.facebook.com/Przyjazne-Przedszkole-w-Klęczanach. Zapraszam również do kontaktu e-mailowego: przedszkolebiczycedolne@gmail.com czy telefonicznego 18 547-94-06, 726-300-487.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary”  dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan
z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż